راهنمای خرید لپ تاپ دانشجویی

دسته بندی ها :
راهنمای خرید لپ تاپ دانشجویی

راهنمای خرید لپ تاپ دانشجویی | نکات مهم انتخاب لپ تاپ

 

 

مقدمه

با سلام در دیجی پرسون در خدمت شما هستیم با راهنمایی و برسی لپ تاپ های مناسب دانشجوهای عزیز معمولاً آغاز سال جدید تحصیلی برای یک دانشجو با نیاز به خرید یک لپ تاپ همراه می باشد که چه بهتر است بصورتی معقول و سنجیده انجام شود.

با فروشگاه دیجی پرسون لازم نیست نگران باشید، حتی با وجود صدها مدل و ویژگی های متفاوت از برندهای مختلف لپ تاپ، بازهم انتخاب یک رایانه شخصی دانشجویی بسیار آسان خواهد بود به شرط این که از یک سری دستورالعمل پیروی کنید. به همین منظور می توانید از راهنمایی های ما در فروشگاه اینترنتی دیجی پرسون  بهره مند شوید.

 

برای خرید لپ تاپ باید چند نکته مهم را مد نظر داشته باشید:

 

  • قصد دارید چقدر برای خرید هزینه کنید؟
  • چه قابلیت و توانایی می خواهید داشته باشد؟
  • آیا یک کروم بوک کار شما را راه می اندازد؟
  • یک تبلت چطور؟

با ما همراه باشید.

 

 

راهنمای خرید لپ تاپ دانشجویی

 

بعد از ورود یک دانشجو به دانشگاه یا کالج، اصولاً با توجه به رشته ی تحصیلی و محتوای درسی، نیاز به خرید یک سیستم کامپیوتری ترجیحاً قابل حمل، کارآمد و با قیمت مناسب احساس خواهد شد. درصورتی که خرید سیستم کامپیوتری صرفاً برای رفع نیازهای متداولی همچون ویرایش متن، چک کردن ایمیل یا تماشای ویدئو و عکس صورت گرفته و دانشگاه چیزی بیشتر از این را از شما نمی خواهد، پس ضرورتی ندارد سیستم هایی با سیستم عامل ویندوز یا مک را خریداری کنید، یک کروم بوک کفایت خواهد کرد که به تبع آن، قیمت هم مناسب تر خواهد بود.

 

از سوی دیگر اگر درس های گرافیکی یا سنگینی دارید مثلاً مدلسازی 3بعدی، ترسیمات CAD، ویرایش ویدئو و… بایستی مطمئن شوید که سیستم شما از یک پردازنده ی قدرتمند (مثلاً Intel Core i7)  مقدارRAM  کافی ( حداقل 8 GB)، یک هارد دیسک پرسرعت و یک کارت گرافیک جداگانه برخوردار می باشد. این گزینه مطمئناً قیمت بالاتری نیز خواهد داشت. لازم به ذکر است که اگر دنبال خرید یک MacBook هستید باید هزینه ی به نسبت بالاتری را هم پرداخت کنید.

 

 

راهنمای خرید لپ تاپ دانشجویی : سایز صفحه نمایش

 

در ادامه با فروشگاه بزرگ دیجی پرسون همراه باشید جهت برسی صفحه نمایش مناسب یک لپ تاپ دانشجویی سایز صفحه نمایش یکی از ملاحظات بسیار مهم است چون علاوه بر این که شاخص سایز کلی دستگاه است، تعیین کننده ی وزن دستگاه نیز می باشد. هر سایزی بیش از15.6 اینچ به درستی در کوله پشتی جا نخواهد شد ولی سایز کوچکتر مثلاً 13.3 اینچ براحتی قابل حمل و جا دادن است. صرف نظر از سایز، به وزن دستگاه نیز توجه کنید. حمل و جابجایی هر چیزی سنگین تر از 1.8 تا 2.2 کیلوگرم، بسیار دشوار و خسته کننده خواهد بود.

 

 

شاید استفاده از یک تبلت همراه با یک صفحه کلید کار شما را راه بیاندازد. شاید این سئوال را از خودتان بپرسید که یک دانشجو برای یادداشت برداری و مقاله نویسی فقط به یک صفحه کلید ترجیحاً سبک، ارگونومیک و قبل شارژ نیاز دارد که هر زمان لازم شد بتواند آن را به دستگاه متصل نماید و برای مشاهده ی محتوا، به یک صفحه نمایش باکیفیت و با سایز مناسب نیاز دارد. درنتیجه می تواند از ترکیب تبلت و صفحه کلید استفاده کند.

 

 

راهنمای خرید لپ تاپ دانشجویی : اهمیت باتری و میزان شارژدهی

 

با توجه به این که لپ تاپ بعنوان جایگزین یک رایانه دسکتاپ خریداری می شود پس باید به میزان انرژی در دسترس برای روشن بودن آن نیز توجه داشت. یکی از نکات مهم در خصوص لپ تاپ ها کیفیت باتری و شارژ آن ها می باشد. طول دوام باتری به معماری سخت افزاری و طراحی مادربرد و مصرف برق لپ تاپ وابسته است. در حالت کلی هرچقدر توان باتری (mAh) بیشتر باشد، طول زمان برق دهی باتری بیشتر خواهد بود. از آنجایی که باتری دربرگیرنده ی چندین باتری قابل شارژ مجدد است، درنتیجه با افزایش تعداد این باتری ها، سایز آن نیز تغییر کرده و می تواند روی وزن لپ تاپ تأثیر بگذارد. امروزه در اکثر تجهیزات الکترونیکی از جمله لپ تاپ، باتری ها به راحتی در دسترس کاربر نبوده و قابل تعویض نمی باشند.

 

 

راهنمای خرید لپ تاپ دانشجویی : فضای ذخیره سازی

روزگاری بود که منظور از خرید یک رایانه ی شخصی، صرفاً در اختیار داشتن فضای ذخیره سازی بسیار زیاد بود. ولی امروزه ترجیح، داشتن یک فضای ذخیره سازی پرسرعت تر (SSD) به جای بزرگتر است که باعث می شود لپ تاپ های پیشرفته با بهره مندی از تراشه های پرسرعت، با صرف انرژی کمتر و افزایش طول عمر باتری، سریعتر عمل نمایند ( SSD ها قطعات جداشونده ایی نداشته و بنابراین برق کمتری مصرف می کنند). ظرفیت SSD کمتر از 256 GB و یا کمتر از 1TB برای هارد دیسک های معمولی پیشنهاد خوبی نیست. در عین حال با توجه به فضاهای ذخیره سازی آنلاین و ابری از جمله Google Drive و Office online دیگری نیازی به هارد دیسک های حجیم و پرظرفیت برای نصب برنامه و ذخیره سازی اطلاعات نیست. شما میتوانید برای سفارش هارد های اس اس دی SSD به فروشگاه دیجی پرسون  مراجعه نمایید

 

 

راهنمای خرید لپ تاپ دانشجویی : انتخاب پردازنده و RAM مناسب

 

مغز لپ تاپ یعنی پردازنده هرچه بهتر باشد، رایانه قدرتمندتر خواهد بود. برای حالت معمول در یک لپ تاپ، پردازنده intel Core i3 کفایت می کند ولی یک پردازنده Core i5 ضامن سرعت خوب است. برای انتخاب لپ تاپ های برخوردار از تراشه های Core i7 و Core i9 باید هزینه ی بالاتری در نظر گرفت ولی برای اجرای نرم افزارها یا بازی های سنگین مناسب تر می باشند.

 

 

 

RAM در مدیریت اجرای همزمان چندین اپلیکیشن نقش بسزایی دارد. هرچقدر RAM بیشتری در اختیار داشته باشید، سرعت بیشتری برای اجرای همزمان اپلیکیشن ها خواهید داشت. امروزه با توجه به نیازهایی که وجود دارد میزان 8 GB کفایت کرده و درمورد دستگاه های پیشرفته، 16GB   یا 32 GB کافی است.

 

 

راهنمای خرید لپ تاپ دانشجویی : انتخاب کارت گرافیک مناسب

 

برای ویرایش فیلم و بازی بایستی کارت گرافیت اختصاصی در اختیار داشت. ولی برای وب گردی، چک کردن ایمیل و تماشای ویدئو، نیازی به کارت گرافیک جداگانه و حرفه ای نمی باشد.

 

 

سخن پایانی

با توجه به مطالب ذکر شده، بهترین انتخاب به بودجه، کارایی، نیازهای کاربردی، وزن، سایز و کیفیت صفحه نمایشی بستگی دارد که در خرید مدنظرتان می باشد. بهتر است خریدی انجام دهید که حداقل تا سه سال آینده نیازی به تعویض دستگاه خود نداشته باشید.

از این که با فروشگاه دیجی پرسون همراه بودید سپاس گذاریم

 

 

مطالب مرتبط

نظرات شما

0
X